Poznaliśmy laureatów konkursu na Łódzkiego Bibliotekarza Roku

328248106_758960715511188_7166284714621365038_n
fot. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Okręg Łódzki

W Sali Szkoleniowej WBP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyło się posiedzenie Kapituły Okręgu SBP w Łodzi powołanej do przeprowadzenia wyborów na Łódzkiego Bibliotekarza Roku 2022.

W skład Kapituły, poza Przewodniczącymi Oddziałów, weszli Iwona Koperska - Przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego; Iwona Błaszczyk - Naczelnik Wydziału Mecenatu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego - Katarzyna Olszowiec - Inspektor w Wydziale Kultury Urzędu Miasta Łodzi; Elżbieta Pawlicka - członek honorowy SBP i wieloletni Dyrektor WBP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi; Elżbieta Ratyńska - p.o. Dyrektora WBP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi oraz Bożena Orczykowska - Dyrektor ds. bibliotecznych w Bibliotece Miejskiej w Łodzi.

Kapituła w głosowaniu tajnym wyłoniła Łódzkiego Bibliotekarza Roku 2022. Laureatem konkursu została Bogusława Jankowska - kierownik Filii w Łęczycy, Biblioteki Pedagogicznej w Zgierzu, z 32-letnim stażem w zawodzie. Pani Bogusława uzyskała 25 punktów. Drugie miejsce zajęły Anna Kowal z Biblioteki Miejskiej w Łodzi oraz Magdalena Barlak z Powiatowej Biblioteki Publicznej im. ks. prał. Stefana Wysockiego w Łowiczu. Obie Panie uzyskały 22 punkty. Na trzecim miejscu uplasował się Zbigniew Pacho z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie Mazowieckiej z wynikiem 21 punktów.

źródło: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Okręg Łódzki