wersja testowa serwisu

Pożar garażu w Łyszkowicach, w środku było auto. Ewakuowano mieszkańców

107594108_1254915134855187_870820022500724995_o
fot. OSP Łyszkowice

Trzy zastępy straży pożarnej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego pojawiły się dzisiaj (8 lipca) w Łyszkowicach, gdzie doszło do pożaru garażu.

Zgłoszenie w tej sprawie do stanowiska kierowania KP PSP w Łowiczu wpłynęło około godziny 4:30. Do zdarzenia doszło przy ul. Reymonta w Łyszkowicach. Jak relacjonują druhowie z miejscowej OSP, ogniem objęty był garaż, w którym znajdował się samochód osobowy.

- Dwóch druhów ubranych w aparaty ODO z pomocą "Szybkiego Natarcia" weszło do garażu wejściem od środka mieszkania i rozpoczęło gaszenie pożaru. W tym czasie dwóch ratowników przystąpiło do ewakuacji osób znajdujących się w mieszkaniu - czytamy w opisie akcji OSP Łyszkowice. - Początkowo nasze działania skupiły się na opanowaniu płomieni a także na schładzaniu samochodu osobowego znajdującego się w środku. Następnie została wyważona klapa garażowa przez, którą został wyprowadzony pojazd.

Dwie osoby zostały oddane pod opiekę Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Przyczyną pożaru prawdopodobnie był stary piec, który znajdował się w tym pomieszczeniu. Po zakończonej akcji gaśniczej do pomieszczenia zostały wprowadzone dwa oddymiacze.