wersja testowa serwisu

Pożar domu w Orzeszkowie-Kolonii. Ruszyła internetowa zbiórka dla pogorzelców

Pożar domu w Orzeszkowie-Kolonii. Ruszyła internetowa zbiórka dla pogorzelców

W piątek, 7 maja, po godzinie 19:00 strażacy zostali zadysponowani do pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Orzeszków-Kolonia. W akcji gaśniczej udział brało udział kilka zastępów straży, m.in. z Poddębic, Uniejowa, Wilamowa, Wielenina, Ostrowska, Felicjanowa.

Pożar, który zajął budynek mieszkalny, strawił praktycznie cały dobytek mieszkańców gospodarstwa. W związku ze znacznym zniszczeniem mienia, Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Uniejowie zaoferował pogorzelcom wsparcie. Burmistrz Józef Kaczmarek zaproponował poszkodowanym lokal zastępczy w budynku komunalnym na terenie Uniejowa, ale zdeterminowani zamiarem jak najszybszego uporządkowania działki i przystąpienia do odbudowy domu mieszkańcy Orzeszkowa, zdecydowali się na rozwiązanie z zakwaterowaniem na miejscu, przy zniszczonej posesji.

Z natychmiastową pomocą ruszyli także sąsiedzi p. Małgorzaty oraz p. Piotra, którzy zapewnili im tymczasowe schronienie, środki higieniczne oraz artykuły pierwszej potrzeby. Osoby, które chcą udzielić poszkodowanym jakiejkolwiek pomocy w obecnej sytuacji (np. materiały budowlane lub użyczenie sprzętu budowlanego, itd.), mogą kontaktować się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej pod numerem telefonu 63 288-80-26, w godz. 9⁰⁰ – 16⁰⁰. Pracownicy socjalni mają wiedzę na temat bieżących potrzeb właścicieli spalonego budynku – sytuacja jest dynamiczna dzięki ogromnej życzliwości ludzi, przez minione 3 dni pojawiły się już deklaracje przekazania artykułów gospodarstwa domowego i wyposażenia mieszkania.

Ale nie tylko doraźna pomoc jest w tym przypadku potrzebna, ponieważ poszkodowani zamierzają jak najszybciej przystąpić do odbudowy domu. Za pośrednictwem portalu Zrzutka.pl jest już od wczoraj prowadzona internetowa zbiórka środków:

„W dniu 7 maja 2021 r. w miejscowości Orzeszków, gm. Uniejów, ogień pochłonął cały dobytek Gosi i Piotrka. W krótkiej chwili stracili wszystko, co posiadali, na co pracowali ciężko przez lata. Pozostały im tylko ubrania, w których aktualnie byli. Dzięki pomocy przyjaciół mają zapewniony dom tymczasowy oraz odzież wierzchnią. Ale nie mają domu, który kochali… Dzięki Waszemu wsparciu finansowemu oraz przyjacielsko – sąsiedzkiej pomocy w pracach budowlanych możemy im pokazać, że ta tragedia, będąca końcem pewnego rozdziału ich życia, może być jednocześnie początkiem nowego, może nawet lepszego rozdziału. Nie bądźmy obojętni na cierpienie innych, pomóżmy." – zachęca do wsparcia p. Dominika, założycielka zbiórki, a prywatnie kuzynka p. Małgorzaty.

Pomóc można wpłacając dowolną sumę na rzecz zbiórki, za pośrednictwem portalu (aby przejść na stronę akcji, należy kliknąć w następujący link: Pomóżmy Gosi i Piotrkowi stworzyć nowy dom po pożarze). Proszę pamiętać, że nawet niewielkie kwoty będą owocne, jeśli uda się zaangażować jak najwięcej darczyńców!

Źródło: UM Uniejów