wersja testowa serwisu

Policyjny pościg w Bielawskiej Wsi. Uciekał, bo był pijany, grozi mu 5 lat więzienia

kajdanki

Łowiccy policjanci zatrzymali po pościgu pijanego 46-latka. Nieodpowiedzialny mężczyzna miał promil alkoholu w organizmie. Ponadto nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 2 grudnia przed godziną 20.00 w Bielawskiej Wsi (gm. Bielawy). Policjanci z ruchu drogowego postanowili skontrolować Fiata Punto. Użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, by zasygnalizować kierowcy aby się zatrzymał, jednak kierujący nie zareagował i zaczął uciekać. Wjechał w drogę leśną w kierunku miejscowości Marywil. Policjanci ruszyli w pościg za pojazdem. Pomimo dawanych przez nich sygnałów do zatrzymania się kierujący kontynuował jazdę. Wkrótce jednak został zatrzymany.

Kierującym okazał się 46-latek z powiatu łowickiego. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma w organizmie promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania, a ponadto odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Nie uniknie również odpowiedzialności za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Teraz 46-latkowi za popełnione czyny grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

info: KPP w Łowiczu