wersja testowa serwisu

Policjanci zatrzymali przestępcze "akrobatyczne trio". Mężczyźni włamywali się do sklepu ze sprzętem elektronicznym

etm
fot. Policja

Policjanci wydziału kryminalnego tomaszowskiej komendy ustalili i zatrzymali trzy osoby w wieku od 16 do 27 lat odpowiedzialne za włamania do sklepu ze sprzętem elektronicznym oraz kradzieże elementów blacharskich z dachu jednego z budynku użyteczności publicznej w Tomaszowie Mazowieckim. Łączna wartość strat w czterech przestępstwach jakich się dopuścili wyniosła blisko 70 tysięcy złotych. Sprawcy dostawali się do obiektów przez otwór w dachu niczym bohater jednego z filmów .O losie 27-latka zadecyduje sąd. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie jego nieletnich kolegów zadecyduje Sąd Rodzinny.

Tomaszowscy kryminalni zbierali informacje w sprawie włamań do sklepu ze sprzętem elektronicznym w Tomaszowie Mazowieckim, do których doszło we wrześniu 2021 roku. W obu przypadkach sprawcy do wnętrza budynku dostali się przez dach i tą samą drogą wydostali się z obiektu co wymagało dużej sprawności fizycznej. Łączna wartość strat jaką poniósł sklep z tytułu uszkodzenia powierzchni dachowej i sufitu oraz zrabowanego sprzętu wyniosła blisko 60 tyś. złotych. Policjanci wnikliwie pracowali również przy sprawie dwukrotnej kradzieży miedzianych elementów dachu jednego z obiektów użyteczności publicznej do jakich doszło w podobnym okresie a wartość strat wyniosła łącznie ponad 10 tyś. złotych. 

Przeprowadzona analiza zgromadzonego materiału we wszystkich sprawach wykazała, iż do przestępstw doszło w podobnym okresie na terenie miasta, a sposób działania sprawców był zbieżny i wymagał sprawności fizycznej i umiejętności poruszania się na wysokościach.

Ustalenia własne, a także różnorodne metody policyjnych działań wykrywczych, doprowadziły do zatrzymania 23 września 2021 roku trzech tomaszowian w wieku 16, 17 i 27 lat. Podczas prowadzonych przeszukań między innymi w wynajętym na terenie Tomaszowa Mazowieckiego pokoju policjanci zabezpieczyli między innymi susz roślinny, który zostanie poddany dalszej analizie jak również kominiarki i linę wspinaczkową.

Najstarszy z mężczyzn usłyszał zarzuty, za które stanie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O losie jego młodszych kompanów zadecyduje sąd rodzinny.

Źródło: KPP Tomaszów Mazowiecki