Najważniejsze wideo w elc24

Policjanci odzyskali skradzioną koparkę o wartości 600 tysięcy złotych

249-186450
fot. KMP w Skierniewicach

Na terenie powiatu skierniewickiego doszło do kradzieży koparki o wartości 600 000 zł. Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze wydziału kryminalnego. W wyniku podjętych działań już następnego dnia odzyskali utracony sprzęt i zatrzymali trzech mężczyzn powiązanych ze sprawą. Usłyszeli oni zarzuty kradzieży z włamaniem, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

15 stycznia 2024 roku do skierniewickiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży koparki o wartości 600 000 zł. Sprzęt budowlany został skradziony z terenu stacji benzynowej w miejscowości Sierakowice Prawe. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego niezwłocznie zajęli się sprawą. W wyniku podjętych działań i przeanalizowaniu wszystkich poszlak oraz zgromadzonego materiału dowodowego ustalili mężczyzn mogących mieć związek z tym procederem. 

- W związku z kradzieżą zatrzymano, na terenie powiatu łowickiego, trzech mężczyzn w wieku od 22 do 54 lat, którym przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem. Sprawcy koparkę przetransportowali lawetą. Sprzęt budowlany został znaleziony przez funkcjonariuszy w lesie, gdzie ukryli go sprawcy. Utracone mienie dzięki profesjonalnym i natychmiastowym działaniom wróciło do właściciela - mówi starszy sierżant Aneta Placek-Nowak. - Za popełnione przestępstwo mężczyźni odpowiedzą przed sądem, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Czynności w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach.