wersja testowa serwisu

Pirat drogowy szybko zakończył swoją jazdę

policja---napis

Kompletnie nieodpowiedzialny 36-latek pędził w obszarze zabudowanym z prędkością aż 131 km/h. Stracił już uprawnienia do kierowania. Apelujemy o rozsądek! Prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych!

24 lipca 2020 roku około godziny 18.30 policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli bmw, powodem było przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. 36-latek poruszał się krajową "14" z prędkością aż 131 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 81 km/h. Mężczyzna zakończył swoją jazdę, utracił bowiem uprawnienia do kierowania. Ponadto został ukarany mandatem karnym.

- Po raz kolejny apelujemy o ostrożną jazdę, zgodnie z przepisami. Przekraczając prędkość zagrażamy bezpieczeństwu w ruchu. Nie zapominajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, ale są również inni użytkownicy, piesi, rowerzyści czy motocykliści. Im większa prędkość, tym dłuższa droga hamowania i mniejsze prawdopodobieństwo, że w momencie pojawienia się na drodze przeszkody, bezpiecznie wyhamujemy. Brawurowa jazda znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia zdarzenia drogowego - apelują mundurowi.