Piknik Militarno – Historyczny z udziałem delegacji Zakładu Karnego w Łowiczu

0_0_2100_1575_resize_b55851c6f6ff791c02ed1090aed4f0e89a1dbbbc
fot. ZK w Łowiczu

Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Łowiczu wzięli udział w pikniku, który zorganizowany został w ramach obchodzonej 80. rocznicy zrzutów lotniczych na placówkę „KILIM" podczas II wojny światowej.

Mundurowi opowiadali o swojej służbie, obowiązkach funkcjonariuszy w poszczególnych jej pionach, udostępniali ulotki promujące Służbę Więzienną. Prezentowali uczestnikom podstawowe środki ochrony osobistej, dzieciom wręczali promocyjne gadżety.

Osoby zainteresowane postępowaniem rekrutacyjnym zapoznane zostały ze szczegółami postępowania rekrutacyjnego i poszczególnych jego etapów. Przedstawione zostały korzyści płynące z wstąpienia do Służby Więziennej.

Głównym celem pikniku było kształtowanie postaw proobronnych uczestników, popularyzacja tradycji i historii oręża Wojska Polskiego, propagowanie wiedzy o Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, integracja w Wojskiem Polskim i Służbami Mundurowymi. Lokalne imprezy to bardzo dobra okazja do wzmacniania w społeczeństwie pozytywnego wizerunku służby.

źródło: ZK w Łowiczu