Pijany z dwoma zakazami wsiadł „za kółko”. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia

alkomat_KPP-ask

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 49-latka, który pomimo dwóch zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych wsiadł za kółko wcześniej pijąc alkohol. Grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Łowiccy policjanci z ruchu drogowego pełniąc służbę na terenie gminy Kocierzew Południowy, 13 listopada 2023 roku po godzinie 16:00 w miejscowości Gągolin Zachodni zauważyli fiata, którego kierujący na widok radiowozu pojechał w przeciwnym kierunku. 

- Jechał od lewej strony do prawej. Policjanci włączając sygnały świetlne i dźwiękowe ruszyli za pojazdem, wskazując miejsce do zatrzymania. Ten jednak nie zareagował na polecenia do zatrzymania, jadąc dalej, następnie skręcił w prawo, zatrzymując się dopiero kilkaset metrów dalej - relacjonuje nadkom. Urszula Szymczak. - Za kierownicą znajdował się 49-letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego. Od kierującego czuć było woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna twierdził, iż prawo jazdy posiada, ale pozostawił w domu. Funkcjonariusze szybko jednak ustalili, że mężczyzna posiada dwa aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, obowiązujące do 2024 i 2027 roku orzeczone przez Sąd Rejonowy w Łowiczu. Mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenia dotyczące braku aktualnych badań technicznych oraz naruszenia zasad ruchu drogowego poprzez nie zastosowanie się do sygnału osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego, nakazującego zatrzymanie w miejscu wskazanym przez funkcjonariuszy, w celu uniknięcia kontroli drogowej. W tym zakresie zostanie skierowany do sądu wniosek o ukaranie. Ponadto mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości będąc wcześniej prawomocnie skazanym wyrokiem sądowym za kierowanie w stanie nietrzeźwości pojazdem mechanicznym, jednocześnie dopuszczając się czynu w okresie obowiązywania zakazów prowadzenia pojazdów. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.