wersja testowa serwisu

Pijany kierowca skutera zatrzymany przez łowickich policjantów

policja-auto-swiata

Ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie miał 53-latek, który kierował skuterem. Poruszanie się jednośladem w tych warunkach pogodowych pod wpływem alkoholu jest bardzo nieodpowiedzialne. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 16 lutego przed godziną 12:00 w Łyszkowicach. Policjanci z ruchu drogowego interweniowali w związku ze zgłoszeniem, że kierujący skuterem mężczyzna przewrócił się na jezdnię. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że jednośladem poruszał się 53-latek z powiatu łowickiego. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że ma ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Brzezinach. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o rozsądek. Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest nieodpowiedzialne, zwłaszcza w tych warunkach pogodowych jazda jednośladem jest bardzo niebezpieczna. Opady śniegu i mróz powodują, że nawierzchnia drogi jest śliska i nie trudno o zdarzenie drogowe.

źródło: KPP w Łowiczu