wersja testowa serwisu

Pijany kierowca doprowadził do kolizji. Stracił prawo jazdy, grożą mu 2 lata więzienia

pijany-kierowca---butelka-auto-kluczyk

Pijany 27-latek w środku nocy jechał ulicami Łowicza i uderzył w barierki ochronne. Dzięki pieszemu patrolowi, który wówczas pełnił służbę ponadnormatywną, nie wsiądzie już za kółko. Mężczyzna stracił prawo jazdy i grozi mu kara do 2 lat więzienia.

29 maja 2021 roku funkcjonariusze z wydziału prewencji łowickiej komendy policji pełnili służbę ponadnormatywną w patrolu pieszym. Przed godziną 1-szą w nocy w rejonie Parku Mickiewicza policjanci usłyszeli huk, a następnie zauważyli jadącego ulicą chevroleta. Od pojazdu oderwało się koło, więc policjanci podbiegli, aby udzielić pomocy.

Z auta wysiadł mężczyzna, od którego czuć było silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 27-letniego mieszkańca powiatu łowickiego wykazało 2,5 promila alkoholu. Mundurowi ustalili, że mężczyzna jechał od ulicy Wojska Polskiego i na rondzie stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierki, po czym wjechał w ulicę Mickiewicza. Tam 27-latek zakończył swoją jazdę i stracił uprawnienia do kierowania.

Odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Łowiczu