wersja testowa serwisu

Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany przez świadka. "Dzięki jego reakcji nie doszło do tragedii"

policj_20210406-090946_1

Nietrzeźwy kierowca ciężarówki został zatrzymany dzięki reakcji przypadkowego świadka. 48-latek miał prawie 1,7 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście nie doszło do tragedii.

W piątek, 11 czerwca około godziny 15.40 dyżurny łowickiej policji otrzymał zgłoszenie, że drogą wojewódzką numer 703 poruszał się kierujący samochodem ciężarowym, który najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu. Świadek poinformował, iż jadąc za wskazanym pojazdem zauważył, że nie poruszał się on swoim pasem ruchu i zjeżdżał na pobocze. Mężczyźnie udało się bezpiecznie zatrzymać pojazd i w miejscowości Bielawy czekał na przyjazd patrolu policji.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego ciężarówką. Okazało się, że 48-latek był nietrzeźwy. Badanie wykazało prawie 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Na pochwałę zasługuje reakcja świadka, który zauważywszy zagrożenie, nie zawahał się zareagować i ujął nietrzeźwego powiadamiając służby. Być może dzięki jego reakcji nie doszło do tragedii.

Przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. Apelujemy o rozsądek, za kierownicę wsiadajmy tylko trzeźwi! W przeciwnym razie stwarzamy ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia innych użytkowników dróg.