Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany na autostradzie A2

alkomat-alkohol

Dzięki reakcji świadka kolejny nietrzeźwy został wyeliminowany z drogi. 65-latek wsiadł za kierownicę volvo i jechał autostradą A2 mając 1,7 alkoholu w organizmie. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. 

11 marca 2023 roku przed godziną 14-tą łowiccy policjanci interweniowali na 401 kilometrze autostrady A2 po zgłoszeniu, że ciężarówka z naczepą jedzie od lewej do prawej i nie trzyma się swojego toru jazdy. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą znajdował się 65-latek, który wysiadł z pojazdu chwiejnym krokiem. Badanie wykazało prawie 1,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Stracił już uprawnienia do kierowania. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

- Dzięki reakcji świadka być może na drodze nie doszło do tragedii. Pamiętajmy, aby w takich sytuacjach zawsze dzwonić na numer alarmowy 112, ponieważ nietrzeźwy kierujący stwarza ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu - mówi nadkom. Urszula Szymczak.