wersja testowa serwisu

Kompletnie pijany i bez uprawnień spowodował kolizję. Grożą mu 2 lata więzienia

Policja3

Kompletnie nieodpowiedzialny 50-latek nie mając uprawnień wsiadł za kierownicę i spowodował kolizję drogową. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Apelujemy o rozsądek i wsiadanie za kierownicę tylko trzeźwym, w przeciwnym razie na drodze może dojść do tragedii.

Zdarzenie miało miejsce 12 listopada około godziny 18.40 w miejscowości Walewice. Na drodze powiatowej doszło do kolizji drogowej, w której uczestniczyły dwa pojazdy. Policjanci na miejscu ustalili, że kierujący Volkswagenem Passatem 50-latek z powiatu łowickiego podczas manewru wymijania zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzając w BMW, którym kierował 23-latek z powiatu łowickiego. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

23-latek był trzeźwy, zaś badanie stanu trzeźwości 50-latka wykazało aż 2,75 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi ustalili również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Odpowie teraz za popełnione wykroczenia, ale także za jazdę po pijanemu. 50-latkowi grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

- Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i wsiadanie za kierownicę tylko trzeźwym, gdyż w przeciwnym razie na drodze może dojść do tragicznych w skutkach zdarzeń. Pijani kierowcy są zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego - apelują mundurowi.