wersja testowa serwisu

Ogromny pożar w Zduńskiej Woli. Spłonęło ponad 10 hektarów nieużytków

Ogromny pożar w Zduńskiej Woli. Spłonęło ponad 10 hektarów nieużytków
Na miejscu pracowało dwanaście zastępów strażaków (fot. KP PSP w Zduńskiej Woli)

Dwanaście zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaśniczej w Zduńskiej Woli. W pobliżu ulicy Łaskiej paliły się nieużytki, zagrożone były znajdujące się w pobliżu posesje.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (6 kwietnia) po godzinie 14:00. Jak relacjonuje kpt. Łukasz Aleksandrowicz z KP PSP w Zduńskiej Woli, pożar zagrażał zabudowaniom przy ulicy Łaskiej oraz młodemu laskowi sosnowemu. W pomoc przy gaszeniu ognia zaangażowali się także okoliczni mieszkańcy.

- Utrudniony był dojazd do pożaru, strażacy prowadzili wycinkę gałęzi na ulicy Jałowcowej by dojechać na miejsce. Podczas działań występowały porywy wiatru, które utrudniały prowadzenie akcji gaśniczej. Prawdopodobną przyczyną jest zaprószenie ognia przez osoby nieznane - relacjonują strażacy.

Spaleniu uległo ponad 10 hektarów nieużytków i zadrzewienia. Na miejscu pracowało 12 zastępów straży pożarnej, w tym cztery JRG Zduńska Wola oraz dwa OSP Szadek i po jednym OSP Janiszewice, OSP Korczew, OSP Zduńska Wola, OSP Zapolice, OSP Pstrokonie i OSP Zborowskie.

Zobacz film i zdjęcia: