Nowe pracownie w szpitalu w Skierniewicach

Nowe pracownie w szpitalu w Skierniewicach
fot. Sebastian Sołtyszewski

Aparat do ultradźwięków, stół rehabilitacyjny, przyrząd do trakcji kręgosłupa i schody z pochylnią do nauki chodzenia – taki nowoczesny i specjalistyczny sprzęt do rehabilitacji zyskał szpital w Skierniewicach. Dzisiaj (7 lutego) otwarte zostały tutaj dwie wyremontowane Pracownie: Endoskopii i Fizjoterapii. Koszt tych modernizacji to prawie 5,5 miliona złotych.

Po wyremontowanych pomieszczeniach oprowadzili: Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego, Paweł Błasiak, dyrektor szpitala w Skierniewicach, Ewa Wendrowska, przewodnicząca Komisji Ochrony Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz Beata Ozga - Flejszer, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Remont Pracowni Fizjoterapii kosztował ponad 1,1 mln złotych. Dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego wyniosła ponad 682 tys. zł, z czego 500 tys. to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego Łódzkie na Plus. Koszt Pracowni Endoskopii to ponad 4,3 mln zł, z czego dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego to 4 mln zł.

- Szpital w Skierniewicach staje się jedną z lepiej wyposażonych placówek w województwie. Pod koniec ubiegłego roku zakończył się tutaj remont bloku porodowego. Ta modernizacja kosztowała 3,5 miliona złotych. Od 2021 roku działa wyremontowana sala operacyjna z nowoczesnym sprzętem, której remont kosztował 1,5 miliona złotych. Rok później za 2,3 miliony złotych odnowiony został Oddział Dziecięcy z pięknymi, kolorowymi salami – wyliczał Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego.

Pracownia Endoskopii wykonywała w roku średnio 1200 gastroskopii i 800 kolonoskopii. Teraz te liczby się zwiększą. Najczęściej przeprowadzane są zabiegi diagnostyczne podczas, których w razie potrzeby, ze zmian patologicznych, pobierane są wycinki do oceny histopatologicznej.

- Dzięki modernizacji Pracowni Endoskopii pacjenci będą mieć dostęp do pełnego wachlarza specjalistycznych badań i zabiegów – mówił Paweł Błasiak, dyrektor szpitala w Skierniewicach.

W ciągu ostatnich 5 lat Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego dofinansował szpital kwotą prawie 17,5 mln zł.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi