wersja testowa serwisu

Niebezpiecznie na autostradzie A2. Volkswagen uderzył w naczepę ciężarówki

FE081122-9023-4227-A009-1FFF91A7DA8A
fot. OSP Łyszkowice

Kierowcy podróżujący autostradą A2 w kierunku Poznania muszą liczyć się z utrudnieniami. Na 392 kilometrze drogi doszło do groźnego zdarzenia.

W poniedziałek, 18 stycznia około godziny 6:30 na autostradzie A2, na wysokości miejscowości Bobiecko (gm. Łyszkowice), doszło do zderzenia się dwóch pojazdów. Jak informują ratownicy, samochód osobowy marki Volkswagen Golf uderzył w tył naczepy ciągnika siodłowego.

- Po dojechaniu na miejsce zdarzenia i wstępnym rozeznaniu sytuacji okazało się że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Golf uderzył w tył naczepy ciężarówki, jednocześnie wjeżdżając pod nią - relacjonują druhowie z OSP Łyszkowice. - Dwie osoby poszkodowane opuściły pojazd o własnych siłach. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu osób poszkodowanych i przekazaniu ich pod opiekę Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranne. Na miejscu pracują trzy zastępy straży pożarnej, policja i Zespół Ratownictwa Medycznego. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zablokowany jest pas prawy w kierunku Poznania. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 9:30.

Zobacz zdjęcia: