wersja testowa serwisu

Niebezpiecznie na autostradzie A2, auto uderzyło w bariery. Kierowca był pijany

alkomat-alkohol

Kompletnie nieodpowiedzialny 40-latek wsiadł za kierownicę mając ponad promil alkoholu w organizmie i podróżował BMW autostradą A2. Uderzył w barierki ochronne i zakończył jazdę. Apelujemy o rozsądek i wsiadanie za kierownicę tylko trzeźwym!

4 lutego po 22.30 dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 398 kilometrze autostrady A2 w miejscowości Michałówek. Policjanci z ruchu drogowego pojechali na miejsce i ustalili, że kierujący bmw 40-letni mieszkaniec województwa podlaskiego jadąc w kierunku Warszawy uderzył w barierki ochronne. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 1,1 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście nikt nie ucierpiał w zdarzeniu. Mężczyzna stracił już uprawnienia do kierowania a ponadto odpowie za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości. 40-latkowi grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że nietrzeżwi kierujący stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie lecz również dla pasażerów oraz innych użytkowników drogi! Kierowco pamiętaj! Nie bądź lekkomyślny! Nie ryzykuj!

Pamiętajmy, aby zdecydowanie reagować, gdy widzimy, że osoba pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę! Dzwońmy pod numer alarmowy 112!

źródło: KPP w Łowiczu