wersja testowa serwisu

Nastolatkowie z Piotrkowa odnalezieni! 15-latkowie na widok policji rzucili się do ucieczki wzdłuż torów

policja---przejazd-kolejowy

Piotrkowscy policjanci prowadzili poszukiwania opiekuńcze pary 15-latków oraz 14-latka. Dzięki otrzymanej informacji, policjanci odnaleźli nastolatków, którzy wrócili bezpiecznie do swoich domów. 

Piotrkowscy policjanci prowadzili poszukiwania opiekuńcze pary 15-latków oraz 14-latka, którzy 21 września wyszli z domu i od tego czasu nie kontaktowali się z rodzinami. Funkcjonariusze po otrzymaniu zgłoszenia sprawdzali miejsca, gdzie nastolatkowie mogą przebywać. Weryfikowali wszystkie otrzymane informacje oraz sygnały. Przełom w sprawie nastąpił dziś (28 września) w nocy. 

- Po północy dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w rejonie dworca PKP w Piotrkowie Trybunalskim znajduje się grupa trzech osób, które odpowiadają rysopisowi zaginionych. Policjanci od razu pojechali sprawdzić tą informację. Na miejscu napotkali zgłaszającego oraz jednego z rodziców. Będący na miejscu oświadczyli, że nastolatkowie zaczęli uciekać wzdłuż torów w kierunku ulicy Roosevelta. Szybkie działanie oraz determinacja pozwoliła funkcjonariuszom szybko dotrzeć do pary nastolatków, która ukryła się na klatce schodowej jednego z wieżowców - informuje Izabela Gajewska z KMP Piotrów Trybunalski. 

Dość szybko okazało się również, że najmłodszy z nich, 14-latek przed przyjazdem funkcjonariuszy sam wrócił do domu. Z odnalezioną dwójką policjanci udali się do ich miejsc zamieszkania. Tam potwierdziła się informacja o powrocie najmłodszego. 

- Wszystkim osobom, które kontaktowały się z piotrkowską jednostką w sprawie zaginięcia, dziękujemy. Dzięki takim informacjom możliwe jest skoncentrowanie działań poszukiwawczych w danym rejonie, a co się z tym wiąże szybsze dotarcie do osób zaginionych - dodaje Gajewska.