Nagłe zagrożenie zdrowia i życia mieszkanki gminy Nieborów. Tragedia była o krok, pomogli policjanci

263-190851
fot. KPP w Łowiczu

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Nieborowie dotarli na czas i pomogli starszej kobiecie, która nagle zasłabła, upadła i pilnie potrzebowała pomocy medycznej. Obecnie wraca do zdrowia w szpitalu i czuje się coraz lepiej.

14 marca 2024 roku policjanci z Posterunku Policji w Nieborowie podczas pełnienia służby, będąc w miejscowości Bełchów otrzymali pilne zgłoszenie od starszej Pani, mieszkanki gminy Nieborów, która zasłabła, upadła na podłogę i nie może się podnieść. Po tych słowach połączenie zostało przerwane. Dzielnicowi niezwłocznie powiadomili dyżurnego, a następnie używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych natychmiast pojechali do miejsca zamieszkania kobiety. W trakcie przejazdu powiadomili służby medyczne. 

- Niestety, po dojechaniu na miejsce, drzwi były zamknięte, nikt nie otwierał. Mając na względzie zdrowie i życie zgłaszającej, mundurowi wybili szybę, dostając się do środka. Kobieta nie mogła się podnieść o własnych siłach. Dzielnicowi udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej, po krótkiej chwili pojawiło się pogotowie ratunkowe. W momencie wejścia do środka, funkcjonariusze zauważyli na kuchence gazowej przypalający i dymiący się garnek z jedzeniem. Kobieta została przewieziona do szpitala. Mundurowi na szczęście zdążyli na czas, w przeciwnym razie to zdarzenie mogło zakończyć się tragicznie. Dziś wiemy, że kobieta, choć jeszcze znajduje się w szpitalu, to czuje się lepiej i wraca do sił. Życzymy dużo zdrowia - relacjonuje  nadkom. Urszula Szymczak. - Asp. Piotr Zakrzewski oraz st. asp. Dariusz Kotus to empatyczni i pomocni policjanci, pełniący służbę w Posterunku Policji w Nieborowie, któremu podlegają dwie gminy: Łyszkowice i Nieborów. Są Dzielnicowymi rejonu 13 i 14 i na co dzień realizują swoje zadania na terenie gminy Łyszkowice.