wersja testowa serwisu

Na zewnątrz ujemne temperatury, osoby bezdomne są zagrożone. Policja apeluje: Reagujmy!

263-125631
fot. KPP w Łowiczu

Okres zimowy i ujemne temperatury stanowią zagrożenie dla osób bezdomnych. Łowiccy policjanci podczas wykonywania swoich zadań sprawdzają pustostany i inne miejsca, gdzie mogą znajdować się takie osoby. Pamiętajmy, aby zareagować gdy widzimy, że ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu.

Ujemne temperatury w szybkim tempie mogą doprowadzić do wychłodzenia organizmu. W takich sytuacjach nawet niewielki mróz stanowi zagrożenie. W związku z tym policjanci, a szczególnie Dzielnicowi doskonale znając swój teren sprawdzają opuszczone budynki, altanki, ogródki działkowe czy pomieszczenia gospodarcze i inne miejsca gdzie schronienia mogą szukać osoby bezdomne.

Mundurowi każdorazowo spotykając takie osoby proponują przewiezienie do placówek w których można znaleźć schronienie i zjeść ciepły posiłek. Zagrożenie takie dotyczy również osób będących pod wpływem alkoholu. Naszej pomocy może potrzebować również osoba, która zasłabła, czy straciła przytomność na ulicy. Pamiętać należy, że na wychłodzenie organizmu narażone są także osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami, jak napalenie w piecu do ogrzania mieszkania. Jeśli znamy takie osoby, zapytajmy, czy nie potrzebuje naszej pomocy.

Nie bądźmy obojętni ! Jeżeli zauważymy taką osobę reagujmy. Dzwońmy na numer alarmowy 112. Jeden telefon może pomóc w uratowaniu czyjegoś życia.

źródło: KPP w Łowiczu