Most na Bzurze w Łowiczu już otwarty. Inwestycja kosztowała ponad 28 milionów złotych

Most na Bzurze w Łowiczu już otwarty. Inwestycja kosztowała ponad 28 milionów złotych
fot. UM Łowicz

Można już przejechać nowym mostem na rzece Bzurze, ulicą Mostową w Łowiczu. Uroczyste otwarcie nowej przeprawy odbyło się we wtorek (28 maja). 

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał burmistrz Łowicza Mariusz Siewiera, który do udziału w tej ceremonii zaprosił byłego burmistrza Krzysztofa Jana Kalińskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej w Łowiczu ubiegłej kadencji Jacka Wiśniewskiego, inspektora w miejskim wydziale inwestycji i remontów Wojciecha Rykowskiego oraz kierownika budowy Daniela Łakomca z firmy Primost Południe, generalnego wykonawcy.

W uroczystości oddania mostu do użytku wzięli również udział byli i obecni radni Rady Miejskiej, urzędnicy oraz mieszkańcy Łowicza.

Nowy most wykonany został w konstrukcji żelbetowo-stalowej. Ma 82,61 metrów długości. Szerokość jezdni wynosi 12 metrów, chodnika 2 metry, a ścieżki rowerowej 2,5 metra. Razem z budową mostu wykonano rondo na skrzyżowaniu ul. Mostowej, Starorzecze i Tkaczew oraz od ul. Mostowej do Warszawskiej ścieżki pieszo-rowerowe. 

Inwestycja kosztowała około 28,2 mln zł, z czego 21,8 mln zł. pochodziło z programu Polski Ład. Generalnym wykonawcą inwestycji była spółka Primost Południe z Będzina. Co warto podkreślić, Firma wykonała inwestycję solidnie i miesiąc przed terminem.

źródło: UM Łowicz