Praktyczne wyzwania, nowoczesne technologie i pełne zaangażowanie – konkurs pierwszej pomocy w Domaniewicach pokazał, że młodzi ludzie potrafią działać skutecznie w sytuacjach zagrożenia.
Edukacja, która ratuje życie25 kwietnia 2025 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Domaniewicach odbył się wyjątkowy konkurs międzyszkolny z zakresu pierwszej pomocy pod nazwą „Moc Ratowania". W wydarzeniu wzięli udział funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu, którzy aktywnie włączyli się w działania edukacyjne skierowane do uczniów.
Celem konkursu było nie tylko poszerzenie wiedzy teoretycznej uczestników, ale przede wszystkim rozwijanie ich umiejętności praktycznych i budowanie świadomości, jak ważna jest szybka reakcja w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia.
Nowoczesne formy nauki – strażacy na dwóch stanowiskachStrażacy przygotowali dwa interaktywne stanowiska, które wymagały od uczniów zarówno wiedzy, jak i refleksu.
Takie połączenie teorii i praktyki nie tylko angażowało uczestników, ale także pozwalało im przećwiczyć działania w warunkach zbliżonych do realnych sytuacji.
Współpraca, która buduje świadomośćZarówno dla uczniów, jak i dla strażaków było to niezwykle wartościowe doświadczenie. Tego typu inicjatywy nie tylko rozwijają umiejętności techniczne, ale też kształtują postawy odpowiedzialności i gotowości do niesienia pomocy.
Dzięki wspólnym działaniom edukacyjnym młodzież mogła poczuć się pewniej w obliczu realnych zagrożeń, a funkcjonariusze mieli okazję przekazać swoją wiedzę i doświadczenie w atrakcyjnej, dostosowanej do wieku uczestników formie.
„Moc Ratowania" to przykład, jak angażująco i skutecznie można uczyć ratowania życia – już od najmłodszych lat.
źródło: KP PSP w Łowiczu