Mieszkanie Plus w Łowiczu: Budowa osiągnęła już niemal 70% zaawansowania

pfr_nieruchomosci_lowicz

Trwa budowa 96 mieszkań przy ul. Krudowskiego w Łowiczu. Inwestycja jest realizowana w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Osiedle powstaje dzięki współpracy łowickiego samorządu ze spółką PFR Nieruchomości S.A.. Zakończenie prac budowlanych przewidziano na czwarty kwartał 2021 roku.

Na placu budowy położonym w rejonie ulic Krudowskiego, Grunwaldzkiej i Grzmot–Skotnickiego trwa budowa trzech trzypiętrowych budynków o prostej bryle i elewacji w białym kolorze. Wszystkie osiągnęły już stan surowy zamknięty. Zakończono prace związane z układaniem instalacji elektrycznych oraz termoizolację budynków. Finalizowane jest także układanie instalacji sanitarnych podposadzkowych oraz tynków i posadzek.

Budowa osiedla, która ruszyła niespełna rok temu, ma zakończyć się w czwartym kwartale 2021 roku. Generalnym wykonawcą robót jest warszawska spółka ZAB-BUD. Działająca od niemal 40 lat firma budowlana ma na koncie nie tylko realizację i rewitalizację wielu budynków mieszkalnych, ale także m.in. przebudowę dworca kolejowego Warszawa - Stadion i stołecznego pawilonu „Zodiak".

Jeszcze w drugim kwartale tego roku ma ruszyć nabór do powstających mieszkań. Przyszli najemcy będą mieli do dyspozycji 96 lokali o średnim metrażu przekraczającym 50 mkw. Najwięcej będzie tych dwu – trzypokojowych stanowiących niemal 90 % wszystkich oferowanych mieszkań.

Nabór będzie składał się z dwóch etapów. Pierwszy przeprowadzi łowicki samorząd w oparciu o kryteria pierwszeństwa przyjęte przez Radę Miejską w Łowiczu. Zgodnie z jej zapisami, na dodatkowe punkty mogą liczyć rodziny z dziećmi, osoby, które nie posiadają prawa własności lub współwłasności do domu jednorodzinnego lub mieszkania. Premiowani będą także rozliczający się z podatku dochodowego w Łowiczu, młodzi, którzy nie ukończyli 35 roku życia, seniorzy powyżej 65 roku życia, repatrianci oraz osoby, które utraciły dom lub mieszkanie wskutek działania żywiołu. Samorząd przeprowadzi nabór wniosków oraz nada im odpowiednią punktację.

Druga część naboru, polegająca na zbadaniu tzw. zdolności czynszowej, zostanie przeprowadzona przez spółkę PFR Nieruchomości. Przyszli będą zobowiązani do wykazania łącznego miesięcznego dochodu netto np. pensja z tytułu umowy o pracę, jak również dodatkowych dochodów np. świadczenie 500+, na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu najmu. Ponadto, każdy potencjalny najemca będzie sprawdzany w BIG Infomonitor oraz w Krajowym Rejestrze Długów. W ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, którą realizuje spółka PFR Nieruchomości jest obecnie niemal 2,5 tysiąca mieszkań w budowie w 12 lokalizacjach, takich jak Katowice, Kraków, Dębica, Radom, Mińsk Mazowiecki, Zamość, Łowicz, Świdnik, Toruń, Oława, Września i Nowy Targ.

PFR Nieruchomości S.A. działa na zasadach komercyjnych. Inwestycje powstają na terenie całego kraju i stanowią alternatywę dla zakupu mieszkania na kredyt. Jest to propozycja zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją karierę zawodową, młodych rodzin, a także Polaków, którzy nie posiadają zdolności kredytowej lub po prostu nie są zainteresowani kupnem mieszkania.

źródło: UM Łowicz