wersja testowa serwisu

Mamy Mistrzynię Polski i Mistrzów Województwa! Szachiści ze Skierniewic podbijają kraj

img_20210605_195845klOWfqWibGpC785HlX_20210610-132439_1
fot. Urząd Miasta Skierniewice

Znakomicie ostatnie dni będą wspominać szachiści KS Piątka. Zuzanna Łukasik sięgnęła po Mistrzostwo Polski w Rybniku! Radosław Psyk zwyciężył pod Tatrami, uzyskując najwyższy w karierze ranking, a juniorzy zgarnęli 14 medali na Mistrzostwach Województwa.

Od Śląska, przez województwo Łódzkie, aż po same Tatry – w ostatnim czasie skierniewiccy szachiści zdominowali rozgrywane rywalizacje w tych częściach kraju. Oprócz godnego reprezentowania miasta, z wojaży wrócili oczywiście z kolejnymi zdobyczami: medalami, pucharami i tytułami, w większości przypadków poprawiając się w rankingach oraz zapewniając sobie udział w kolejnych prestiżowych imprezach w kraju i za granicą.

Zuzia Łukasik Mistrzynią Polski!

W dniach 3-6 czerwca w Rybniku rozegrano Mistrzostwa Polski w szachach Kobiet Niesłyszących. Wsród zgłoszonych uczestniczek, nie mogło zabraknąć naszej reprezentantki, Zuzanny Łukasik. Skierniewiczanka spisała się znakomicie, zdobywając 6,5 punktu na 7 możliwych, zwyciężając w sześciu pojedynkach, notując tylko jeden remis. Wyniki pozwoliły poprawić ranking FIDE i wywalczyć bilet do Hiszpanii, gdzie już w marcu przyszłego roku mają zostać rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Europy! Wcześniej, bo w październiku Zuzia powalczy za to indywidualnie w Amsterdamie na Mistrzostwach Europy Kobiet.

14 medali na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego

Ostatnie dni to także sukcesy na terenie Województwa Łódzkiego, a to wszystko za sprawą juniorów „Piątki". 3-6 czerwca w Strumianach rozegrano bowiem mistrzostwa wojewódzkie w szachach klasycznych i błyskawicznych w dwóch grupach wiekowych: od lat 10 i do lat 18. Do rywalizacji przystąpiło w sumie 87 dzieci. Mimo silnej konkurencji, skierniewiczanie aż 14-to krotnie stawali na podium zawodów.

Mistrzami województwa zostali: Antoni Rosa (szachy klasyczne C12, szachy błyskawiczne C12), Zuzanna Górecka (szachy klasyczne C12), Patrycja Kochanowska (szachy błyskawiczne D10), Szymon Boryna (szachy błyskawiczne D10). Drużynowe Mistrzostwo Województwa Młodzików wywalczyli: Grzegorz Sułek, Michał Bryszewski, Jakub Kochanowski, Patrycja Kochanowska.

Srebrnymi medalistami zostali: Patrycja Kochanowska (szachy klasyczne D12), Grzegorz Sułek (szachy klasyczne C8, szachy błyskawiczne C8), Blanka Wiśniewska (szachy klasyczne D10, szachy błyskawiczne D10). Na najniższym stopniu podium stanęli: Szymon Boryna (szachy klasyczne C12), Miłosz Boncela (szachy klasyczne C10, szachy błyskawiczne C10). Szczególnie wartościowe medale zdobyli: Zuzanna Górecka i Patrycja Kochanowska oraz Szymon Boryna, gdyż zdecydowali się oni startować w turnieju do lat 18 a nie do 10 i wywalczyli je ze starszymi przeciwnikami.

Radek Psyk najlepszy pod Tatrami

5 wygranych i 4 remisy zanotował w Międzynarodowym Tatrzańskim Turnieju Szachowym w Poroninie, nasz najbardziej utytułowany szachista – Radosław Psyk. Skierniewiczanin nie doznał żadnej porażki, a turniej zakończył z wynikiem 7 punktów na koncie, co przełożyło się na złoty medal. Warto dodać, że Psyk wyprzedził między innymi Arcymistrza Petro Golubka z Ukrainy, w pojedynku, z którym wywalczył remis oraz sześciokrotną Mistrzynię Polski Monikę Soćko. Dzięki tak udanemu występowi Radkowi udało się uzyskać swój najwyższy w karierze ranking FIDE, który aktualnie wynosi 2414 elo.

Gratulujemy wspaniałego występu wszystkim zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów!

Zobacz zdjęcia: