wersja testowa serwisu

Makabryczny wypadek na autostradzie A1. Rozbite pojazdy stanęły w ogniu, kilkadziesiąt osób rannych

Makabryczny wypadek na autostradzie A1. Rozbite pojazdy stanęły w ogniu, kilkadziesiąt osób rannych
fot. Auto Centrum Pomoc Drogowa Rajek

Do koszmarnego wypadku doszło na granicy województwa łódzkiego i śląskiego, w miejscowości Bogusławice (gm. Kruszyna). Na śląskim odcinku autostrady A1 zderzyły się autobus z cysterną i samochodem ciężarowym.

Do zdarzenia doszło na drodze między Radomskiem, a Częstochową. Na miejsce zadysponowano wszystkie służby ratunkowe, w tym ponad 30 straży pożarnej, liczne Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz cztery śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W wyniku wypadku wszystkie auta stanęły w ogniu. Na razie nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych. Służby nie podają jeszcze także oficjalnych danych dotyczących poszkodowanych. Wstępne dane ogólnopolskich mediów wskazują, że rannych może być ponad 26 osób.

- W związku ze zderzeniem autobusu z cysterną i ciężarówką z naczepą na 456 km DK-1 na wysokości miejscowości Bogusławice, ruch w kierunku Warszawy jest całkowicie zablokowany. Podróżujących w kierunku na Warszawę prosimy o kierowanie się na Radomsko drogą krajową nr 91, natomiast osoby zmierzające do Częstochowy o zjazd w DW483 na Mykanów i Cykarzew - informuje w krótkim komunikacie Śląska Policja.

Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia potrwają przynajmniej kilka godzin. Policja w Radomsku już kieruje samochody na objazd, aby ominąć miejsce wypadku.

Zobacz zdjęcia: