wersja testowa serwisu

"Łódzkie bliżej cudzoziemca". Za nami konferencja w Piotrkowie Trybunalskim

75603405_10159925551339167_6096317009741967328_n
fot Łódzki Urząd Wojewódzki

W Piotrkowie Trybunalskim odbyła się konferencja poświęcona projektowi "Łódzkie bliżej cudzoziemca". W czasie spotkania, oprócz informacji dotyczących programu, Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Małgorzata Wójcik-Powłoka przedstawiła także raport z bieżącej realizacji zadań.

W ramach projektu, od 2018 roku, w 3 Punktach Obsługi Klienta w: Piotrkowie Trybunalskim, Skierniewicach i Sieradzu, oprócz kwestii paszportowych, można również załatwić sprawy dotyczące legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców.

- W województwie łódzkim chce przebywać i pracować wiele osób z krajów niebędących w Unii Europejskiej i dlatego tak ważne jest, aby Ci ludzie mieli łatwość w załatwianiu spraw związanych z pobytem i miejscem pracy. Nie tylko w Łodzi, ale także w innych częściach naszego regionu - powiedział obecny na konferencji Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk.

Punkty zostały wyposażone w tzw. infokioski, gdzie można uzyskać wiele przydatnych informacji dotyczących załatwiania spraw, a także kąciki malucha. Dużym ułatwieniem dla obcokrajowców powinno być też wielojęzyczne, przejrzyste oznakowanie.

źródło: Łódzki Urząd Wojewódzki