wersja testowa serwisu

"Lawendowy dzień" w Zespole Szkół Specjalnych w Aleksandrowie Łódzkim

154288803-246377030466450-8692853891451939003-n
fot. Zespół Szkół Specjalnych w Aleksandrowie Łódzkim

Czym jest epilepsja, jakie są jej przyczyny i objawy, po czym poznać napad padaczki? Odpowiedzi na te pytania postanowił poszukać Zespół Szkół Specjalnych im. S. Kopcińskiego w Aleksandrowie Łódzkim.

W ramach projektu „Lawendowy Dzień", nad którym patronat objął starosta zgierski – Bogdan Jarota, szkoła realizuje, z uczniami szkół z terenu powiatu zgierskiego, cykl działań promujących wiedzę na temat padaczki i potrzeb osób z epilepsją.

Od lutego do końca marca szkoły biorące udział w projekcie, za pomocą materiałów przesłanych przez powiatową placówkę, wykonują zadania związane z upowszechnianiem wiedzy o epilepsji organizując m.in. quizy, lekcje poświęcone chorobie czy warsztaty dotyczące udzielania pierwszej pomocy osobie będącej w trakcie ataku padaczki. W planach jest również nagranie wywiadu z rodzicem dziecka chorego na epilepsję.

Finał akcji zaplanowano na 26 marca – wtedy też przypada Międzynarodowy Dzień Padaczki. Tego dnia szkoły uczestniczące w projekcie mają stworzyć „żywą wstążkę" w kolorze lawendy – symbolu świadomości o epilepsji.

źródło: Starostwo Powiatowe w Zgierzu