Najważniejsze wideo w elc24

Korekta rozkładu jazdy pociągów ŁKA. Poznaliśmy szczegóły

b2ap3_thumbnail_b2ap3_thumbnail_61
fot. ŁKA

Od 3 września br. w relacji Łódź – Warszawa – Łódź będzie kursowało 9 par pociągów, ze średnim czasem przejazdu wynoszącym ok. 66 min. Połączenia do Warszawy realizowane przez ŁKA będą najszybsze na tej trasie, w porównaniu do czasów przejazdów innych przewoźników. 

UTRUDNIENIA TRWAJĄCE PRZEZ CAŁY CYKL:

  • modernizacja peronu Zaosie – ruch jednotorowy na odcinku Mikołajów – Skrzynki,
  • modernizacja peronów na przystanku Żakowice Południowe – ruch jednotorowy na odcinku Gałkówek – Żakowice Południowe,
  • budowa tunelu w Łodzi – ruch jednotorowy na odcinku Łódź Kaliska – Łódź Żabieniec,
  • przebudowa dworca Łódź Kaliska – dworzec tymczasowy, utrudnione przejścia pomiędzy peronami.

Najważniejsze zmiany na liniach obsługiwanych przez ŁKA 

Linia obwodowa Zgierz – Łódź Kaliska – Łódź Widzew 

Ze względu na budowę tuneli pomiędzy stacjami Łódź Fabryczna – Łódź Kaliska/ Łódź Żabieniec zostanie wprowadzony ruch jednotorowy na odcinku Łódź Kaliska – Łódź Żabieniec.

W związku z ograniczeniem przepustowości, dwa popołudniowe połączenia – po jednym do Głowna i Ozorkowa - będą realizowane z przesiadką na stacji Zgierz. 

Na odcinku Łódź Widzew – Łódź Kaliska – Łódź Żabieniec - Zgierz pasażerowie ŁKA mogą skorzystać z przejazdów pociągami spółki PKP Intercity.

Zaplanowano również rozpoczęcie modernizacji hali dworca Łódź Kaliska i przeniesienie obsługi podróżnych do dworca tymczasowego. W związku z tym zmienią się drogi przejścia pomiędzy peronami i w miarę możliwości czas poszczególnych skomunikowań zostanie wydłużony.

Linia Poznań - Sieradz – Łódź Widzew/ Łódź Fabryczna

Kursowanie porannej pary pociągów do i z Pabianic zostanie wydłużone do/ze Zduńskiej Woli, zapewniając tym dogodne połączenia na godzinę 9:00 i 10:00.

Pociągi do i z Poznania Głównego pojadą również 1 listopada br.

Linia Łódź Fabryczna – Opoczno – Skarżysko Kamienna

Czas przejazdu pociągu z Tomaszowa Mazowieckiego do Skarżyska- Kamiennej zostanie skrócony o kilka do kilkunastu minut. Na stacji Skarżysko – Kamienna zaplanowano dogodne skomunikowania do Kielc.

Ze względu przebudowę przystanku osobowego Zaosie oraz ruch jednotorowy na odcinku Mikołajów - Skrzynki zmienią się godziny kursowania niektórych pociągów. Wybrane połączenia zostaną podzielone na relacje do i z Koluszek, z przesiadką w/z kierunku Łodzi.

Linia Skierniewice - Łowicz – Kutno

Za wybrane pociągi w tej relacji pojadą autobusy. Zostaną uruchomione cztery pary pociągów pomiędzy stacjami Łowicz Główny – Skierniewice – Kutno. Nadal trwać będzie przebudowa stacji Bełchów.

Linia Łódź - Kutno/Toruń

Kontynuowana będzie przebudowa stacji Kutno. Na odcinku Łódź Widzew – Łódź Kaliska – Zgierz – Ozorków podróżni będą mogli skorzystać z przejazdu pociągami spółki PKP Intercity. Nadal będą kursować dwie pary pociągów pomiędzy Łodzią a Toruniem Głównym lub Wschodnim. Pasażerowie będą mogli skorzystać z możliwości przesiadek w Kutnie pomiędzy pociągami ŁKA/POLREGIO/PKP INTERCITY w/z kierunku Włocławka i Torunia.

Linia Łódź – Koluszki - Skierniewice – Warszawa

Ponownie uruchomionych zostanie 9 par połączeń. Wszystkie pociągi ŁKA SPRINTER będą kursowały w relacji Łódź Fabryczna - Warszawa Główna przez Warszawę Zachodnią.

Wybrane SPRINTERY pokonają dystans pomiędzy Łodzią Widzewem a Warszawą Zachodnią zaledwie w godzinę i będą to najszybsze połączenia na tej trasie.

Na odcinku Łódź - Koluszki cały czas będzie obowiązywać wzajemne honorowanie biletów pomiędzy ŁKA i PKP Intercity.

Na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia przez Warszawę Centralną lub Warszawę Śródmieście pasażerowie podróżujący SPRINTERAMI będą mogli skorzystać z przejazdów pociągami spółki PKP Intercity lub Koleje Mazowieckie – KM.

Rozkłady jazdy pociągów ŁKA: https://lka.lodzkie.pl/Rozklady-jazdy/