wersja testowa serwisu

Kompletnie pijany mężczyzna kierował samochodem ciężarowym. "Stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu"

policja---napis-2

Dwaj mężczyźni ujęli 52-letniego kierującego samochodem ciężarowym z naczepą, który jechał autostradą stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Wezwani na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany usłyszał już zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

22 marca kilka minut po godzinie 15:00 ozorkowscy policjanci dostali zgłoszenie o obywatelskim ujęciu kierującego, który niebezpiecznie i agresywnie jechał samochodem ciężarowym na autostradzie A2. Na miejscu, na MOP-ie w Chrząstowie Starym (gm. Ozorków), funkcjonariusze podczas rozmowy z dwoma mężczyznami ustalili, że podczas jazdy autostradą w kierunku Warszawy zauważyli samochód ciężarowy renault z naczepą.

- Sposób jazdy pojazdu wzbudził w nich podejrzenia. Kierujący ciężarówką jechał od prawej do lewej strony jezdni, uderzał się o bariery energochłonne, a także zajeżdżał drogę innym pojazdom. Dwaj mężczyźni, kierujący osobowym Audi i Mercedesem, jechali za ciężarówką. Gdy ta zatrzymała się na MOP-ie natychmiast podbiegli do pojazdu i wyjęli kluczyki ze stacyjki kierującego - relacjonują mundurowi.

Policjanci wezwani na miejsce potwierdzili przypuszczenia świadków. Badanie 52-latka wykazało, że miał on 2,62 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w celi zgierskiego aresztu. Usłyszał już zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.