wersja testowa serwisu

Kompletnie pijania 31-latka w zaawansowanej ciąży opiekowała się 2-letnią córką. Kobieta miała prawie 3 promile

Kompletnie pijania 31-latka w zaawansowanej ciąży opiekała się 2-letnią córką. Kobieta miała prawie 3 promile
fot. ilustracyjne

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miała 31-letnia ciężarna kobieta, która opiekowała się swoim 2-letnim dzieckiem. Policjantów o pomoc w interwencji poprosili pracownicy pomocy społecznej. Kobiecie oprócz odpowiedzialności przed sądem rodzinnym grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności za narażenie swojego małego dziecka na niebezpieczeństwo.

We wtorek, 2 lutego przed południem patrol z Komisariatu Policji w Głownie został poproszony przez pracowników opieki społecznej o interwencję w jednym z mieszkań.

- W lokalu przebywała 31-letnia kobieta w widocznej ciąży i jej 2-letnia córka. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że nieodpowiedzialna matka miała w organizmie prawie 3 promile alkoholu - informują policjanci. 

Dziecko zostało przekazane do pieczy zastępczej a matkę w związku z zaawansowaną ciążą przewieziono na badania do szpitala. Materiały przekazano do sądu rodzinnego. Prowadzone są także czynności pod kątem odpowiedzialności karnej.

- Swoim zachowaniem 31-latka naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5 - podkreślają mundurowi.