Kolejny pirat drogowy już bez prawa jazdy

263-195966
fot. KPP w Łowiczu

Łowiccy policjanci zatrzymali 42-latkę, która w obszarze zabudowanym pędziła z prędkością 109 km/h. Straciła uprawnienia do kierowania na trzy miesiące i została ukarana wysokim mandatem. 

Policjanci z łowickiej „drogówki" w trosce o bezpieczeństwo na drogach, sprawdzają prędkość poruszających się pojazdów. Kontrolą objęli drogę wojewódzką 703. 6 czerwca 2024 roku o godzinie 8.10 w Chruślinie zmierzyli prędkość seata. Za kierownicą pojazdu znajdowała się 42-letnia mieszkanka Siedlec, która przekroczyła prędkość w obszarze zabudowanym o 59 km/h, jadąc z prędkością 109 km/h. 

- Kobieta straciła już uprawnienia do kierowania. Ponadto zgodnie z taryfikatorem została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz otrzymała 13 punktów karnych - mówi nadkom. Urszula Szymczak. - Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Im większa prędkość, tym dłuższa droga hamowania i mniejsze prawdopodobieństwo, że w momencie pojawienia się na drodze przeszkody, bezpiecznie wyhamujemy. Brawurowa jazda może zakończyć się tragicznie.