wersja testowa serwisu

Kolejny pijany kierowca wyeliminowany z ruchu drogowego

pijany-kierowca---butelka-auto-kluczyk

Łowiccy policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnego pijanego kierowcę. Nieodpowiedzialny 52-latek wsiadł za kierownicę fiata mając 1,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu kara do 2 lat więzienia.

We wtorek, 23 listopada łowiccy policjanci patrolując centrum Łowicza, po godzinie 2:00 na ulicy Podrzecznej zatrzymali do kontroli drogowej Fiata. Od kierującego poczuli silną woń alkoholu. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 52-letni mieszkaniec Łowicza miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. 52-latek zakończył jazdę. Policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania mężczyźnie, który odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

- Ponownie apelujemy o rozsądek! Wsiadanie za kierownicę po alkoholu to kompletny brak odpowiedzialności i może doprowadzić do tragedii. Pijany za kierownicą stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie i przewożonych pasażerów lecz także innych użytkowników dróg, w szczególności pieszych czy rowerzystów - mówią policjanci.