wersja testowa serwisu

Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy przez zbyt szybką jazdę

pomiar-predkosci

Dwóch piratów drogowych utraciło uprawnienia do kierowania po tym, jak znacznie przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym. Ładna pogoda spowodowała, że kierowcy mocniej wciskają pedał gazu zapominając, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.

11 maja przed godziną 15.00 w Dzierzgowie funkcjonariusze zatrzymali kierującego oplem 20-latka z powiatu łowickiego. Mężczyzna przekroczył prędkość o 65 km/h przy ograniczeniu 40km/h, jadąc z prędkością 105 km/h. Po godzinie 19.00 w Krępie 44-latek z powiatu sieradzkiego jechał z prędkością 116km/h w obszarze zabudowanym, tym samym przekraczając prędkość o 66km/h. Obaj mężczyźni utracili uprawnienia do kierowania i zostali ukarani mandatem karnym.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem, każdorazowe przekroczenie prędkości o wartość powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym stanowi wykroczenie, za które zgodnie z taryfikatorem grozi mandat karny w kwocie 400 – 500 zł. oraz 10 punktów karnych. Ponadto na podstawie art. 135 Ustawy prawo o ruchu drogowym funkcjonariusze zatrzymują prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

- Po raz kolejny apelujemy o ostrożną jazdę, zgodnie z przepisami. Przekraczając prędkość zagrażamy bezpieczeństwu na drodze. Ładna pogoda spowodowała, że kierowcy mocniej wciskają pedał gazu zapominając, że przy takiej aurze jesteśmy bardziej zmęczeni i rozkojarzeni, co zmniejsza czujność za kierownicą i zwiększa ryzyko wystąpienia zdarzenia drogowego - apelują mundurowi.

źródło: KPP w Łowiczu