Kłęby czarnego dymu nad Skierniewicami. Płonie składowisko opon

Kłęby czarnego dymu nad Skierniewicami. Płonie składowisko opon
fot. facebook

Liczne siły i środki walczą z pożarem, do którego doszło dzisiaj (10 maja) w Skierniewicach. Kłęby czarnego dymu widziane są z bardzo dużej odległości.

Zgłoszenie w tej sprawie do stanowiska kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach wpłynęło kilkanaście minut po godzinie 9:00. Jak w pierwszych komunikatach informują strażacy, przy ul. Jana III Sobieskiego w Skierniewicach płonie składowisko opon.

Aktualizacja: Zadymienie jest widoczne także na terenie powiatu łowickiego, czyli z około 30 kilometrów. Aktualnie na miejscu pracują strażacy ze Skierniewic, Mokrej Lewej, Mokrej Prawej, Makowa i Miedniewic.

Jak czytamy na profilu Urzędu Miasta Skierniewice, Referat Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych zaleca ograniczenie przebywania na dworze oraz zamknięcie okien w domach i mieszkaniach.

- Zalecenie związane jest z dużą emisją dymu i dotyczy m.in. osiedla Widok, w którego stronę chmurę dymu przesuwa wiatr. Na miejscu pracują wszystkie niezbędne służby - można przeczytać na stronach UM.

Aktualizacja 2: Urząd Miasta Skierniewice poinformował, że pożar przy ulicy Sobieskiego został wstępnie zażegnany. Referat Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych odwołuje zalecenia dotyczące ograniczonego przebywania na dworze oraz zamykania okien w związku z emisją dymu. Sytuacja jest bezpieczna i opanowana.

Wkrótce więcej informacji.