wersja testowa serwisu

Kierował autem wbrew sądowemu zakazowi i uciekał przed policją. Grozi mu 5 lat więzienia

policja-auto-napis

33-letni mężczyzna kierujący Fiatem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Chwilę później, podczas legitymowania okazało się dlaczego – miał bezterminowy sądowy zakaz kierowania pojazdami. W takim przypadku grozi odpowiedzialność karna za dwa przestępstwa.

1 lipca 2020 roku skierniewiccy policjanci z ruchu drogowego pełnili służbę w godzinach popołudniowych na terenie powiatu skierniewickiego. Kilkanaście minut po godzinie 18:00 w miejscowości Nowy Dwór (gm. Nowy Kawęczyn) podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej Fiata Seicento.

Ten jednak nie zatrzymał się, uciekając przed Policją. Chwilę później, zjechał w polną drogę i tam zakończył jazdę.

- Po wylegitymowaniu wyszedł na jaw powód niezatrzymania do kontroli – mężczyznę od 2016 roku obowiązywał sądowy, bezterminowy zakaz kierowania pojazdami - informują mundurowi z KMP w Skierniewicach. - Teraz 33-letni mieszkaniec powiatu skierniewickiego odpowie za dwa przestępstwa. Złamanie sądowego zakazu jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara zgodnie z art.178b Kodeksu Karnego, grozi za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.