wersja testowa serwisu

Już w niedzielę Łowicki Panel Dyskusyjny: Perspektywy dla młodych w Łowiczu"

Już w niedzielę Łowicki Panel Dyskusyjny :Perspektywy dla młodych w Łowiczu"

W niedzielę, 26 lipca w Nowej Pracowni odbędzie się Łowicki Panel Dyskusyjny "Perspektywy dla młodych w Łowiczu". Początek o godzinie 18:00.

Panel ma na celu nawiązanie dialogu między młodzieżą i starszymi działaczami. Oprócz tego chcemy, żeby mieszkańcy poznali, jakie opinie na różne tematy mają nasi lokalni politycy. W końcu to oni są naszymi reprezentantami i kreują lokalną rzeczywistość. Zagadnienie, które poruszymy w tę niedzielę to „Perspektywy dla młodych w Łowiczu".

Organizatorami wydarzenia są Młoda Lewica, Młodzieżowa Rada Kultury i Ogólnopolska Federacja Młodych.

- Jako panelistów zaprosiliśmy przedstawicieli stowarzyszeń, które ubiegały się lub dostały się do naszej Rady Miejskiej. Trzy stowarzyszenia skorzystały z zaproszenia – Łowickie.pl będzie reprezentował Robert Wójcik, Łączy Nas Łowicz Krystian Cipiński, obecny będzie również Paweł Kolas jako głos Forum Aktywnych Obywateli - informują organizatorzy.

Zaproszeni goście zaczną od czterominutowych wystąpień, w których muszą postawić diagnozę na temat polityki młodzieżowej w naszym mieście i zaprezentować ewentualne recepty, jak ją naprawić czy ulepszyć. Potem każdy z organizatorów zada po jednym pytaniu, na które w minutę musi odpowiedzieć każdy z gości.

- W celu urozmaicenia debaty, do odpowiedzi jednego gościa inny panelista lub autor pytania może zgłosić minutowe ad vocem. Pytany może odpowiedzieć na nie półminutową kontrą. Po jednym pytaniu do kandydata będzie mogła zadać również publiczność - wyjaśniają organizatorzy. - Na koniec paneliści będą dysponować dwoma minutami swobodnej wypowiedzi. System, który stosujemy na pozór skomplikowany, świetnie sprawdza się w praktyce. Ciągła wymiana zdań podkręca atmosferę i zmusza panelistów do ważenia słów i przemyślanych opinii.

Wydarzenie odbędzie się na świeżym powietrzu – 26 lipca o 18:00 w Nowej Pracowni.