Najważniejsze wideo w elc24

Już w niedzielę kolejne "Łowickie Żniwa" w Skansenie w Maurzycach

449131496_784781877151056_3849980508146178525_n

W niedzielę, 14 lipca br. Skansen w Maurzycach ponownie stanie się miejscem, gdzie powróci pamięć o tradycji czasu żniw na łowickiej wsi.

Pierwszy pokos na polu obsianym żytem, pajda chleba z masłem, którą częstować będą żniwiarze i potańcówka w zagrodzie – te dawne chwile powrócą za sprawą Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Boczki Chełmońskie". Stowarzyszenie Miłośników Starej Motoryzacji i Maszyn Rolniczych "Retro - Łowiczanka" dokończy zaś żniwowanie.

Spacer po alejkach Skansenu będzie też okazją do spotkania z twórcami ludowymi ale i skosztowania regionalnych dań serwowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. A wszystko przy dźwiękach kapel, niedzielnym popołudniem będą z nami Kapela Jana Szymańskiego, Kapela Niwińskich, Kapela im. Tadeusza Kubiaka i Kapela Radoska.

Scena pod strzechą to zwieńczenie „Łowickich Żniw", a na niej koncert Kapeli ze Wsi Warszawa.

Program:
godz. 13.00 - msza święta w kościele w Skansenie
godz. 14.30 – obrzęd żniwny w wykonaniu Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Boczki Chełmońskie"
godz. 15.30 – pokaz dawnego żniwowania w wykonaniu Stowarzyszenia Miłośników Starej Motoryzacji i Maszyn Rolniczych "Retro - Łowiczanka" godz. 16.30 – 19.00 - potańcówka przy muzyce wiejskiej – zagrają kapele:
- Kapela Jana Szymańskiego
- Kapela Niwińskich
- Kapela im. Tadeusza Kubiaka
- Kapela Radoska
godz. 19.00 – scena pod strzechą – gwiazda wieczoru - Kapela ze Wsi Warszawa

Wydarzenia towarzyszące:
oferta warsztatów i rękodzieła twórców ludowych, degustacja potraw tradycyjnej kuchni łowickiej - Koła Gospodyń Wiejskich, stoiska z produktami regionalnymi, strefa rodzinna z animacjami dla najmłodszych

Wstęp wolny.