Jutro możliwy kolejny paraliż drogowy w Łódzkiem. Rolnicy ponownie wyjeżdżają na drogi, sprawdź listę utrudnień

b2ap3_thumbnail_268-187711
fot. archiwum KPP Poddębice

Rolnicy nie odpuszczają i nadal protestują. Strajk który ruszył w całym kraju 9 lutego jest nadal kontynuowany. Utrudnień dla kierowców nie zabraknie także w Łódzkiem.

20 marca 2024 roku, to kolejny dzień protestów rolników. Policjanci w województwie łódzkim będą dbać o bezpieczeństwo uczestników tych zgromadzeń. Informacje dotyczące utrudnień w ruchu i objazdów będą aktualizowane na bieżąco.

- Z uwagi na zmieniającą się sytuację na drogach apelujemy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń policjantów - mówi podkom. Adam Dembiński. - W związku z utrudnieniami apelujemy do wszystkich podróżujących o cierpliwość i zachowanie szczególnej ostrożności.

Wykaz miejsc, gdzie odbywać się będą protesty:

Powiat wieluński: Miejsce - Gmina Pątnów, blokada dróg w rejonie przejść dla pieszych - blokada na DK 43, przejścia dla pieszych m. Dzieczniki i m. Kałuże. DK 74 - blokada w obu kierunkach w miejscowości Osjaków. Sugerowane objazdy: Sugerowane objazd od Wielunia w kierunku Bełchatowa: Wieluń - Szynkielów drogą wojewódzką 481, Szynkielów - Konopnica drogą powiatową 4532, Konopnica - Strobin drogą powiatową 4536, Strobin - Chorzyna drogą gminną117303. Objazd od Bełchatowa w kierunku Wielunia: Chorzyna - Strobin drogą gminną117303, Strobin - Konopnica drogą powiatową 4536, Konopnica - Szynkielów drogą powiatową 4532, Szynkielów - Wieluń drogą wojewódzką 481

Powiat łaski: Miejsce - ul. Kolejowa - rondo w m. Łask, ul. Żeromskiego - rondo w m. Łask, Al. Niepodległości. Widawa - odcinek drogi DW481.

Powiat łęczycki: Miejsce - Autostrada A1, węzeł nr: 19 (Piątek) protest na autostradzie, Droga DW 703 w miejscowości Nowy Gaj , gm. Góra Św. Małgorzaty. Łęczyca , Droga DK 91 od skrzyżowania w miejscowości Topola Królewska do ronda Łęczyckich Górników. DW 703, od miejscowości Janków do miejscowości Wilczkowice. Skrzyżowanie dróg relacji Świnice Warckie - Rożniatów i Świnice Warckie – Wielenin, przy moście kolejowym PKP.

Powiat poddębicki: Miejsce - Blokada ronda w Uniejowie na drodze krajowej nr 72 oraz blokada skrzyżowań DW 469 – DW 473. Blokada wjazdu i zjazdu z A2 – węzeł Wartkowice; blokada ronda w Starym Gostkowie, gm. Wartkowice (DW 703); blokada skrzyżowań w m. Porczyny, gm. Poddębice (DW 473), Zadzim (DW 479) i drogi DW 478 w m. Siedlątków, gm. Pęczniew.

Powiat zduńskowolski: Miejsce - Szadek: Skrzyżowania dróg 710 z ul. Skrajną i drogą nr 4907E, Skrzyżowanie dróg 710 z ul. Przatowską i Warszawską, Skrzyżowanie dróg 473 z ul. Stodolnianą i Grabowiny.

Powiat piotrkowski: Miejsce- Srock – DK12/91 do węzła S8/A1, Wolbórz – rondo przy S8 – droga S8 – do węzła Piotrków Tryb. Południe, Grabica – do ronda w Rokszycach – trasa A1,S8, Kurowice – Wola Rakowa – A1 – Węzeł Łódź Górna – węzeł Piotrków Tryb. Południe, DK 12 na odcinku m. Przygłów - m. Korytnica, Rozprza – Piotrków Tryb. – od węzła S8/A1 – do węzła Piotrków Tryb. Południe. Sugerowane objazdy: Od strony Opoczna będzie kierowany ruch w stronę miejscowości Żarnów, na drogę nr 726. Od strony Piotrkowa Trybunalskiego ruch będzie kierowany w stronę Tomaszowa Mazowieckiego. Policjanci z Rawy Mazowieckiej pojazdy ciężarowe będą kierować na drogę 726, a pojazdy osobowe na S8 do węzła Piotrków Wschód.

Powiat tomaszowski: Miejsce - Drogi serwisowe wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 713 w obrębie ronda w miejscowości Rokiciny – Kolonia, skrzyżowanie DW716 i DW713. DW nr 713 w miejscowości Buków do miejscowości Ujazd, gmina Ujazd w celu blokady Ronda Niepodległości oraz przejazd DW713 tj. ul. Kościelną, Pl. Wolności, ul. Mostową, ul. Tomaszowską, drogą gminną ul. Antolin do drogi powiatowej ul. Parkowa i Pl. Kościuszki do Ronda Niepodległości.

Powiat sieradzki: Miejsce - Rondo Solidarności Rolników Indywidualnych w Sieradzu – obwodnica DK 12 –utrudnień na drodze wojewódzkiej numer 480, 482 oraz 83. Rolnicy planują blokadę Ronda Solidarności Rolników Indywidualnych w Sieradzu oraz łącznika między wspomniany rondem, a Rondem Rotmistrza Pileckiego. Sugerowane objazdy: pojazdy jadące z Sieradza w kierunku Złoczewa - z ul. Jana Pawła II kierowane będą na Górkę Kłocką, następnie na miejscowość Kłocko i wyjazd na DW 482 - pojazdy jadące od Złoczewa w kierunku Sieradza - z DW 482 kierowane będa na miejscowość Jeziory, następnie w ulicą Sadową – Wołodyjowskiego - 1 Maja i wyjazd na ul. Jana Pawła II. Dla pojazdów ciężarowych objazd drogą ekspresową S-8 - w kierunku Sieradza - wjazd na węźle Złoczew - zjazd na węźle Sieradz – Wschód, w kierunku Złoczewa - wjazd na węźle Sieradz – Wschód – zjazd na węźle Złoczew

Powiat bełchatowski: Miejsce - DK74 m. Kluki, DK74 msc. Szczerców, DK74, msc. Rusiec, DK 74 na obszarze miejscowości Huta i Wielopole, DW 484 na obszarze miejscowości Poręby.

Powiat pajęczański: Miejsce - Rondo im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Sulmierzycach, gm. Sulmierzyce, pow. pajęczański, Rondo w m. Ostrołęka gm. Sulmierzyce, pow. pajęczański DW-483, Rondo im. Bitwy Warszawskiej 1920 w Pajęcznie, Rondo w miejscowości Rząśnia, Rondo w miejscowości Siemkowice, Rondo w miejscowości Działoszyn.

Powiat łódzki-wschodni: Miejsce - Początek miejscowość Kurowice, trasa przejścia: Kurowice – Wola Rakowa – Autostrada A1, Węzeł Łódź Górna – Węzeł Bełchatowski, Koluszki: od ronda ul. Brzezińska do ronda Jana Pawła II do ul. 11 Listopada.

Powiat kutnowski: Miejsce - Parking przy DW 702 z DK 92.-miejsce zbiórki Blokada stacjonarna węzła autostrady A1 Kutno Wschód, A1 Kutno Północ, Rondo Unii Europejskiej- DK-92. Skrzyżowanie DK-91 i DK 92 Blokada stacjonarna Krośniewice.

Powiat zgierski: Miejsce - Rondo DK14/A2/ DK 71 (gmina Stryków, m. Sosnowiec) blokada autostrady A2 w obu kierunkach.

Miasto Łódź: Szczecińska/Aleksandrowska – stacjonarne

Powiat radomszczański: Miejsce - Zbiórka i rozpoczęcie zgromadzenia parking Maluszyn, w godz. 10.30 – 11.00 przejazd drogą wojewódzką 785 do miejscowości Żytno na ul. Krótką gdzie po postoju około 90 min. powrót około godz. 13.00 do miejscowości Maluszyn. Radomsko ul. Brzeźnicka 65a ( rejon ronda ) droga krajowa nr 42, Radomsko rondo u zbiegu ul. Krakowskiej i ul. Targowej, droga krajowa nr 91, Przedbórz w rejonie ronda i ul. Koneckiej, Mostowej, Krakowskiej i Trytwa Droga krajowa nr 42.

- Funkcjonariusze będą dbać o bezpieczeństwo kierujących i protestujących. Należy bezwzględnie stosować się do poleceń policjantów. W dniu wydarzenia należy zaplanować alternatywne drogi dojazdu do wyznaczonego celu. Zalecamy także korzystanie z aplikacji wskazujących natężenie ruchu - dodaje podkom. Adam Dembiński.

źródło: KWP w Łodzi