wersja testowa serwisu

Janusz Chomontek pobił rekord Guinnessa w Łowiczu i oddał hołd Diego Maradonie

Janusz Chomontek pobił rekord Guinnessa w Łowiczu i oddał hołd Diego Maradonie

Łowickie Kino Fenix było miejscem, gdzie Janusz Chomontek zdecydował się podjąć próby pobicia rekordu Guinnessa w żonglowaniu piłką. Próba okazała się skuteczna.

Janusz Chomontek (ur. 20 maja 1968 w Szczecinku) – polski sportowiec, wielokrotny rekordzista Księgi rekordów Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek. Jest członkiem Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych.   Na początku swojej kariery sportowej był piłkarzem Gwardii Koszalin i Zawiszy Grzmiąca. Janusz Chomontek karierę wyczynową rozpoczął w 1989. 

W sobotę, 30 stycznia Janusz Chomontek zdecydował się pobić kolejny rekord, tym razem w celu oddania hołdu zmarłemu w ubiegłym roku Diego Maradonie. Za cel obrał sobie podbicie piłki dokładnie 7000 razy i cel ten osiągnął w czasie 37 minut i 45 sekund.

Co prawda piłka została podbita o wiele razy więcej, jednak ze względu na wybitnego piłkarza z Argentyny, za rekord zostanie uznany wynik 7000 podbić. Dlaczego? W latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia Chomontek spotkał się z Maradoną w programie telewizyjnym w stacji Rai Uno. Argentyńczyk odbił tam piłkę właśnie 7 tysięcy razy, Chomontek pokonał "Boskiego Diego", wykonując 35 000 odbić.

Szczegóły w naszym materiale filmowym: