wersja testowa serwisu

IV Dzień podróżnika im. Tomasza Dronki. Zobacz, jak bawili się uczestnicy

IV Dzień podróżnika im. Tomasza Dronki. Zobacz, jak bawili się uczestnicy?
UG Łask

Wojskowe Koło PTTK przy Klubie 32. Bazy Lotniczej w Łasku zorganizowało IV Dzień podróżnika im. Tomasza Dronki. Tym razem wszystko zaczęło się w Kolumnie. To właśnie z tego miejsca wyruszyły dwa rajdy. Pieszy prowadzony przez Wojciecha Pardałę wiódł malowniczymi uliczkami dzielnicy Kolumna, gdzie prowadzący opowiadał barwną jej historię. Rajd rowerowy był prowadzony przez Szymona Łubisza. 

Trasa dla jednośladów przebiegała rowerowym szlakiem osad młyńskich. Podczas rajdu liczne postoje obfitowały w ciekawe pogadanki. 

- Jak zawsze mogliśmy liczyć na regionalistę i krajoznawcę Janusza Ziarnika, który opowiedział kilka ciekawostek na temat młyna w Talarze. W ramach imprezy odbył się spływ kajakowy rzeką Grabią z Ldzania do Kolumny, który prowadził Piotr Pawlikiewicz. Po skończonych rajdach wszyscy spotkali się na wspólnym ognisku na plaży „Pod Bykiem". W imprezie uczestniczyło 150 osób. Miło było nam gościć przyjezdnych z Łodzi, Rawy Mazowieckiej, Sieradza, Zduńskiej Woli, Bełchatowa, Pabianic. cieszymy się, że impreza ma zasięg ponadregionalny - relacjonują organizatorzy. 

Impreza była dotowana przez gminę Łask.