Najważniejsze wideo w elc24

Groźny wypadek w Witoni, zderzyło się kilka pojazdów. Na miejscu wszystkie służby ratunkowe

Groźny wypadek w Witoni, zderzyło się kilka pojazdów. Na miejscu wszystkie służby ratunkowe

Wszystkie służby ratunkowe, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, zostały zadysponowane do Witoni, gdzie doszło do poważnego wypadku.

Zgłoszenie w tej sprawie do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło tuż przed godziną 19:00. Ze wstęnych informacji, które udało nam się zebrać, w Witoni zderzyły się trzy samochody osobowe - Volkswagen Golf, Fiat Panda i Audi A6.

Ze zgłoszenia do służb ratunkowych wynikało, że trzy osoby są poszkodowane, a jedna jest uwięziona pod autem. Aktualnie ratownicy nie potwierdzają tych danych, cały czas trwa akcja ratunkowa.

Na miejscu aktualnie znajduje się kilka zastępów straży pożarnej z powiatów łęczyckiego i kutnowskiego, policja, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego. Do Witoni leci także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Aktualizacja:

Jak przekazali nam obecni na miejscu ratownicy, poszkodowane zostały trzy osoby. Mężczyzna śmigłowcem LPR został przetransportowany do Szpitala im. M. Kopernika w Łodzi, a mężczyzna i kobieta - karetkami ZRM - trafili do szpitala w Kutnie.

Wstępne ustalenia wskazują także, iż kierowca Audi zobaczył leżącą na poboczu osobę i zatrzymał się, celem udzielenia jej pomocy. W osoby te następnie uderzył samochód osobowy Fiat Panda. VW Golf, o którym pisaliśmy wcześniej, ostatecznie miał nie brać udziału w zdarzeniu.

Więcej szczegółów powinniśmy uzyskać po wydaniu komunikatu przez KPP w Łęczycy.

Zobacz zdjęcia: