wersja testowa serwisu

Groźny wypadek na krajowej "czternastce". Na miejscu śmigłowiec LPR, droga jest zablokowana

0F5BA30C-F3F6-4928-9C78-A4E8BC3308CA
fot. facebook/Policja Województwa Łódzkiego

Do bardzo groźnego wypadku doszło w miejscowości Jamno (gm. Łowicz). Na miejsce zadysponowano m.in. śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W piątek, 8 stycznia po godzinie 13:00 służby ratunkowe zostały zaalarmowane o wypadku na drodze krajowej nr 14, na wysokości Szkoły Podstawowej w Jamnie (gm. Łowicz). Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, policję oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak poinformowała nas Marta Jasińska z KPP w Łowiczu, ze wstępnych ustaleń wynika, że 57-letni mieszkaniec Łodzi kierujący samochodem marki Jeep, jadąc od Łodzi w kierunku Łowicza, z nieustalonych na tę chwilę przyczyn doprowadził do zderzenia się z Oplem Vectra, którym kierował 31-letni mieszkaniec powiatu łowickiego. W wyniku zdarzenia dwie osoby jadące Oplem zostały ranne - kierowca śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala, natomiast 24-letnia kobieta karetką pogotowia.

Na miejscu cały czas pracują policjanci, którzy ustalają dokładny przebieg zdarzenia. Wiadomo już, że kierowca Jeepa był trzeźwy.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana. Wyznaczono objazd: DW704 do Łyszkowic dalej drogami lokalnymi przez Łyszkowice Łagów, Stare Grudze. Analogicznie w przeciwnym kierunku. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 17:00.