wersja testowa serwisu

Groźny wypadek na autostradzie A2. Droga jest zablokowana, na miejscu śmigłowiec LPR

Groźny wypadek na autostradzie A2. Droga jest zablokowana, na miejscu śmigłowiec LPR
fot. OSP Łyszkowice

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło na autostradzie A2. Na miejscu pracują wszystkie służby ratunkowe.

W sobotę, 3 kwietnia o godzinie 10:30 do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu wpłynęło zgłoszenie o wypadku na autostradzie A2. Do zdarzenia doszło na 385 kilometrze drogi w kierunku Warszawy.

- Kierowca jadący pojazdem ciężarowym doznał ataku padaczki, przez co jadąc pasem w stronę Poznania uderzył w bariery energochłonne, przebił je a następnie zatrzymał się na pasie zieleni w stronę Warszawy - relacjonują druhowie z OSP Łyszkowice.

Na miejscu pracowało kilka zastępów straży pożarnej, policja oraz - ze względu na brak wolnego Zespołu Ratownictwa Medycznego - załoga śmigłowica LPR.

- Poszkodowany w trakcie wydobywania z pojazdu doznał kolejnego ataku. Po opanowaniu sytuacji, pod opieką medyków został on przetransportowany do śmigłowca LPR - dodają druhowie.

Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, droga jest zablokowana w obu kierunkach. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 14:00.

Aktualizacja: Zablokowana jest jezdnia w kierunku Warszawy. Objazd: A2 - w. Łowicz - DW704 - DK14 - Łowicz - DK92 - DK70 - w. Skierniewice - A2.

Zobacz zdjęcia: