wersja testowa serwisu

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Łowiczu służą pomocą. Także oddając krew

0_0_2100_1604_resize_53915e01bbe55d03ddb5850b00d499a5694a47b_20200520-060813_1
fot. por. Marcin Bartłoszewski, por. Robert Stępniewski

W odpowiedzi na apel o oddawanie krwi wobec jej chronicznego braku i kurczących się rezerw, kliku funkcjonariuszy Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Łowiczu odpowiedziało czynnie na ten apel i w poniedziałek, 18 maja br., stawiło się do Mobilnego Punku Poboru Krwi, który tego dnia gościł w Łowiczu. Wśród darczyńców był też więzienny kapelan ks. Bogdan Skóra.

Zbiórka krwi wśród funkcjonariuszy odbywała się w ramach akcji Resort Sprawiedliwości Pomaga. Jak obszerna i szeroka jest to pomoc pokazuje m.in. ta przeprowadzana zbiórka krwi. Są to różne działania pomocowe inicjowane przez funkcjonariuszy Służby Więziennej. Począwszy od szycia maseczek, poprzez zbiórkę pieniędzy, a skończywszy na oddawaniu krwi. Symboliczne było też to, że wśród całej grupy funkcjonariuszy byli reprezentanci wszystkich działów zakładu karnego, min. ewidencji, kadr, penitencjarnego, kwatermistrzowskiego. Był też wspomniany ks. kapelan.

Krew-bezcenny dar życia

Celem akcji jest zapewnienie dostępności krwi dla szpitali oraz promowanie przez Służbę Więzienną idei honorowego krwiodawstwa. Organizatorzy oraz jednostki uczestniczące w akcji chcą podkreślić, że funkcjonariusze Służby Więziennej służą pomocą drugiemu człowiekowi, szerząc ideę dzielenia się cząstką siebie z potrzebującymi, co w obecnych czasach pandemii koronawirusa zasługuje na szczególne uznanie. Oddana bezinteresownie krew ratuje zdrowie i życie ludzi w całej Polsce. Pacjenci, którzy ją otrzymują i ich rodziny są wdzięczni za każdą jej kroplę. Jest to tym bardziej cenna inicjatywa, że jak wynika z ocen stacji krwiodawstwa, krwi coraz bardziej brakuje.

Tekst por. Robert Stępniewski – rzecznik prasowy ZK w Łowiczu.