Najważniejsze wideo w elc24

Ferie zimowe: Policja rusza z kontrolami autobusów

policja_napis_adne

W związku z zimową przerwą w nauce policjanci ruchu drogowego podejmują działania, by zapewnić bezpieczeństwo dzieciom wyjeżdżającym na wypoczynek. Dużą uwagę mundurowi będą zwracać na kontrole autobusów i kierowców wiozących dzieci na ferie.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas ferii zimowych jest istotnym elementem troski o ich bezpieczeństwo. Kluczowym elementem są kontrole autobusów. Podczas przeglądu autokarów mundurowi sprawdzą przede wszystkim stan techniczny oraz wyposażenie wyjeżdżającego taboru. Kontroli poddane będą również uprawnienia kierujących oraz stan ich trzeźwości. 

Łowiccy policjanci z ruchu drogowego również przeprowadzają takie kontrole. Miejscem wyznaczonym jest parking za Urzędem Miasta przy ul. Starorzecze w Łowiczu. Ważne jest abyśmy wcześniej, najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem poinformowali policjantów o planowanym wyjeździe. Dzięki temu można będzie uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji. 

Szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu można uzyskać pod numerem telefonu 47 8432525 lub 47 8432522.

Pamiętaj!

  • Przed wyjazdem dziecka autokarem sprawdź, kto i gdzie organizuje jego wyjazd i pobyt, poproś o skontrolowanie pojazdu i jego kierowcy przez policjantów ruchu drogowego
  • Jeżeli masz uzasadnione podejrzenia, co do kierowcy (bełkotliwa mowa, wyczuwalna woń alkoholu) lub stanu technicznego pojazdu (popękane szyby, łyse opony, wycieki płynów eksploatacyjnych itp.) Natychmiast wzywaj policję!

źródło: KPP w Łowiczu