wersja testowa serwisu

Dzielnicowi w czasie wolnym zatrzymali nietrzeźwego kierującego

pijany-kierowca---butelka-auto-kluczyk

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Nieborowie będąc poza służbą zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 43-latek z powiatu łowickiego kierował skodą mając ponad promil alkoholu w organizmie. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia.

W niedzielę, 8 marca około 19.40 w miejscowości Placencja dwaj dzielnicowi w czasie wolnym, jadąc prywatnym samochodem, zauważyli w rejonie sklepu spożywczego mężczyznę, który chwiejnym krokiem wsiadł do skody i odjechał w kierunku Bobrownik.

Wzbudziło to podejrzenie funkcjonariuszy, że mężczyzna mógł być pod wpływem alkoholu. Natychmiast zawrócili i powiadomili dyżurnego łowickiej policji. Jadąc za Skodą, podjęli próbę zatrzymania pojazdu. W Bobrownikach zajechali mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę. Skoda zatrzymała się na poboczu drogi. W tym czasie na miejsce dojechał patrol ruchu drogowego.

Po zbadaniu stanu trzeźwości 43-letniego kierującego potwierdziły się przypuszczenia mundurowych. Miał 1,25 promila alkoholu w organizmie. 43-latkowi zatrzymano uprawnienia do kierowania. Mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.