wersja testowa serwisu

Dzielnicowi cały czas ostrzegają seniorów przed oszustami

263-126423

W trosce o bezpieczeństwo seniorów dzielnicowi na kolejnych łowickich osiedlach ostrzegają osoby starsze przed oszustami. Rozdają ulotki i apelują o ostrożność.

18 lutego 2021 roku łowiccy dzielnicowi w trosce o bezpieczeństwo osób starszych kontynuowali akcję prewencyjną pod nazwą " Seniorze nie daj się oszukać". Wczoraj policjanci pojawili się na osiedlu Tkaczew oraz Reymonta w Łowiczu i informowali przechodniów o metodach, jakimi posługują się oszuści, aby "naciągnąć" osoby starsze i przekazywali ulotki.

Seniorzy niejednokrotnie poprzez swoją ufność, dobre serce i nieuwagę są w większym stopniu narażeni na działania przestępcze bezwzględnych naciągaczy. Powinni pamiętać, że gdy otrzymają telefon od osoby, która rzekomo potrzebuje pomocy, powinni zachować spokój i nie ulegać presji czasu. Najlepiej skontaktować się wówczas z najbliższymi, aby potwierdzić czy faktycznie ktoś z rodziny pilnie potrzebuje pieniędzy. Nigdy nie należy informować przez telefon o zgromadzonych oszczędnościach.

Przestępcy aby osiągnąć cel, nieustannie modyfikują znane już metody oszustw i wciąż wymyślają nowe. Dlatego apelujemy o czujność i rozwagę. Zalecamy również daleko idącą ostrożność w bezpośrednim kontakcie z osobami obcymi. Nie należy wpuszczać nieznajomych do mieszkania. W sytuacjach zagrożenia prosimy o kontakt z Policją. Dzwońmy pod numer alarmowy 112, policjanci sprawdzą każdy sygnał!

źródło: KPP w Łowiczu