wersja testowa serwisu

Dwóch pijany kierowców zatrzymanych przez policjantów z Łowicza

policja-auto-swiata

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy wsiedli za kierownicę wcześniej spożywając alkohol. Apelujemy o rozsądek i wsiadanie za kierownicę trzeźwym!

6 listopada około godziny 17.30 w miejscowości Kocierzew Południowy policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej motocykl Honda. Pojazdem kierował 63-letni mieszkaniec powiatu łowickiego. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny i okazało się, że ma 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania, co jest wykroczeniem.

Zaś 8 listopada około godziny 17:00 w miejscowości Gzinka na drodze wojewódzkiej nr 704 policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej ciężarowe Volvo z naczepą. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 20km/h. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 44-latka z powiatu łowickiego okazało się, że ma prawie 0,8 promila alkoholu w organizmie. Za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem karnym.

Obaj nieodpowiedzialni kierujący odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 pozbawienia wolności. Apelujemy o rozsądek i trzeźwość na drodze. W przeciwnym razie stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP w Łowiczu