Dwie osoby zatrzymane przez łowicką policję. Grożą im po 3 lata więzienia

policja-kajdanki

W miniony weekend na terenie powiatu łowickiego policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadali substancje zabronione. Teraz grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

8 września 2023 roku policjanci z Wydziału Prewencji podczas patrolowania Łowicza, pół godziny po północy w rejonie ulicy Chrobrego podjęli kontrolę audi. Za kierownicą znajdował się 25-letni mieszkaniec powiatu łowickiego, który podczas legitymowania zachowywał się nerwowo. Wzbudziło to podejrzenia mundurowych. Okazało się, że w torbie miał ponad 13 gramów amfetaminy. Z kolei 10 września 2023 roku około godziny 18:00 w miejscowości Polesie funkcjonariusze z Posterunku Policji w Nieborowie skontrolowali skodę, w której znajdowało się dwóch mężczyzn. W tym przypadku okazało się, że 27-letni pasażer z powiatu łowickiego ma prawie 10 gramów amfetaminy. 

- Obaj zostali zatrzymani. Śledczy przedstawili im już zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Teraz grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności - mówi nadkom. Urszula Szymczak.